Autoservis Polák

Autodiagnostika

Co je vlastně autodiagnostika?

V posledních 15 letech vstoupil do oboru autoopravárenství termín automobilová diagnostika.

Co autodiagnostika znamená?

Je to cílený postup, který vede k odhalení závady na elektronice vozu nebo k nastavení či změnám konfigurací jednotlivých zařízení.

Jak autodiagnostika pracuje?

  • komunikuje s řídícími jednotkami
  • měří průběh napětí jednotlivých snímačů nebo akčních členů ve voze.
  • diagnostikuje závady na elektronice

Nechceme Vás zdržovat odbornými termíny a zbytečným vysvětlováním všech funkcí diagnostiky v dnes již tak uspěchané době. Naopak, naším cílem je řešit Váš problém individuálně a s maximální snahou odstranit závadu pokud možno opravou a ne pouze systémem výměna kus za kus. Jak je ostatně v dnešní době a bohužel i v autorizovaných servisech zvykem. Výměnný systém nevyřeší Váš problém, ale pouze oddálí odstranění závady o několik dní a spoustu peněz.

V dnešní době si zařízení na autodiagnostiku může pořídit každý autoservis, ale bohužel ze zkušeností našich zákazníků vyplívá, že se zařízením neumí pracovat v jeho plném rozsahu.

Proto v případě, že Vás potká tento problém, je třeba se obracet na odborné firmy se specializací na diagnostiku a ne na všeobecné servisy kde je diagnostika jen doplňkem jejich činnosti. Tyto servisy umí načíst a vymazat pamět závad, ale odstranit příčinu závady se jim mnohdy vůbec nepodaří. Do paměti závad se totiž zaznamenávají pouze zkraty, přerušení na elektrickém vedení a mimotoleranční hodnoty elektronických součástek. Toto měření je naprosto nedostačující. U nás je tento způsob pouze odrazovým můstkem pro další měření profesionálním osciloskopem při současném užití schémat a datových manuálů které jsou pro kvalitní práci nezbytné.